Climate Campaigners Logo
Climate Campaigners City Logo
Climate Campaigners Logo
Climate Campaigners City Logo

Vilnius

Vilnius ir tu

Vilnius užsibrėžė ambicingus kovos su klimato kaita tikslus, tačiau visi kartu juos galime pasiekti greičiau.

Visi žinome, kad dėl geresnės mūsų visų ateities turime mažinti išmetamo CO₂ kiekį ir gyventi tvariau. Aš, tu ir kiti vilniečiai – visi mes turime keisti savo gyvenimo būdą čia ir dabar. Tai reiškia, kad mes mažiname energijos vartojimą, renkamės alternatyvius transporto būdus, neperkame, ko mums nereikia, o atliekas perdirbame. Mūsų miestui reikia mūsų visų paramos!

Klimato iššūkiai

Pradėk savo klimato iššūkį.

Mes esame čia tam, kad tau padėtume. Tiesiog pasirink tave dominančią temą – ar tai būtų energijos vartojimo efektyvumas, mobilumas ar kita – ir ten rasi keletą iššūkių. Pavyzdžiui, pasirinkęs skalbimo iššūkį, rasi patarimų, kaip (tinkamai!) valyti drabužius, nenaudojant vandens, elektros ir, žinoma, cheminių ploviklių. Įveikęs iššūkį, iš karto pamatysi, kiek CO₂ sutaupei ir kiek taškų surinkai. Net jei jau dalyvavai keliuose #KKiššūkiuose, visada pasiūlysime naujų – įvykdęs juos surinksi dar daugiau taškų. Mūsų patarimai, kaip sumažinti CO₂, nėra laužti iš piršto. Juos kurdami glaudžiai bendradarbiaujame su mokslininkų komanda, atliekančia mokslinius tyrimus Europos ir Pietų Afrikos universitetuose bei turinčia daug patirties CO₂ išmetimo mažinimo srityje. Visi mūsų ekspertai stengiasi padėti tau rasti paprastų ir veiksmingų būdų, kaip sumažinti išmetamo CO₂ kiekį. Iššūkius rasi čia.

Dovanos

Atlygis už įveiktus iššūkius – dovanos tavo kasdieniam gyvenimui ir laisvalaikiui

Mūsų atlygis tau už įveiktus iššūkius – laisvalaikio ir kasdienio gyvenimo dovanos, kurias įvertins kiekvienas vilnietis. Jas sukūrė pats miestas ir jame gyvenančios, dirbančios bei kuriančios įmonės, organizacijos ir žmonės. Išsamią Vilniuje siūlomų apdovanojimų ir jų verčių taškais apžvalgą rasi mūsų vadove „Dovanos“ (pdf). Smagiai praleisk laiką su #CCchallenges ir savo pelnytais taškais!

Miesto klimato tikslai

Vilnius siekia neutralumo klimato kaitai iki 2030 m.

Esame vienas iš 100 Europos miestų, kurie vykdydami ES misiją įgyvendins eksperimentinę inovacijų programą ir iki 2030 m. sieks tapti poveikio klimatui nedarančiu miestu. Tai – galimybė transformuoti sostinę, didinti energinį efektyvumą ir energetinę nepriklausomybę. Iki 2030 m., Vilnius ruošiasi perpus sumažinti transporto išmetamo CO₂ kiekį; 45 % sumažinti transporto priemonių, naudojančių iškastinį kurą, skaičių; pasiekti, kad kelionių pasiskirstymas pėsčiomis, viešuoju transportu ir lengvaisiais automobiliais būtų 30 % - 30 % - 30 %. Nors Vilnius gali didžiuotis, kad 48 % jo teritorijos dengia želdynai ir miškai, keldamas „Žaliąją bangą“ jis ir toliau siekia, kad kiekvienas iš 2 tūkst. miesto gatvių kilometrų būtų dar žalesnis. Todėl jame iki 2023 metų bus pasodinta 10 mln. krūmų, 300 tūkst. vijoklių ir 100 tūkst. medžių. Vilnius taip pat atsinaujina taikydamas naująjį gatvių standartą – pirmenybę skiria pėstiesiems, dviratininkams ir želdiniams – miesto renginiuose nebenaudodamas fejerverkų, o nuo 2023 m. vidurio uždraus šildyti namus anglimi ir durpėmis. Vilnius ir Tu – kartu jūs galite sumažinti klimato kaitos įtaką pasaulyje.

Parsisisiųsk programėlę

Thank You

The form was submitted successfully.